خانه / درب ضد سرقت / درب ضد سرقت |مرکز فروش درب ضد سرقت|RaaddooR

درب ضد سرقت |مرکز فروش درب ضد سرقت|RaaddooR

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت | safety door چیست؟

درب ضد سرقت در زندگی امروز از جایگاه ویژه ای برخوردار است؛ در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که داشتن امنیت حرف اول را می‌زند. از طرفی قیمت اجناس سربه فلک کشیده است. این در حالی است که اوضاع اقتصادی نابسامانی داریم. این وضع نامناسب باعث افزایش نرخ نجومی سرقت، بخصوص در کلان‌شهرها شده است. سارقان همیشه به دنبال ضعف‌های امنیتی خانه شما هستند. درب‌ها از آسیب‌پذیرترین نقاط ساختمان می‌باشند. سارقان کاملاً آگاه‌اند در بسیاری از موارد درب‌ها از امنیت کافی برخوردار نیستند.

درب ضد سرقت نقش مهمی در کاهش شانس سرقت دارد
سرقت در کلان شهر ها

امروزه با پیشرفت علم و فناوری و تولید تجهیزات جدید در عرصه صنعت و ساختمان، یکی از مواردی که پیشرفت چشم‌گیری داشته است، صنعت تولید درب، علی‌الخصوص درب ضد سرقت هست.درب ضد سرقت به درب‌هایی اطلاق می‌گردد که بر اساس متد خاص ایمنی، ساخته و طراحی میشود. در کنار زیبایی منحصربه‌فرد خود، از ابزار و فنّاوری برخوردار است تا حداقل نفوذپذیری را به فرد متجاوز بدهد. استفاده از متریال خاص در ساختار درب، مزید بر علت شده تا بتواند در صرفه‌جویی انرژی خانه شما، نقش به سزایی ایفا کند.

تاریخچه درب ضد سرقت

safety door
درب ضد سرقت

همان‌گونه که در مطلب قبلی بیان شد، درب ضد سرقت به درب‌هایی گفته می‌شود که از امنیت نسبتاً بالایی نسبت به نفوذ سارقان برخوردار است. شاید پیدا کردن این‌که چه کشوری ابتدا شروع به طراحی و تولید این درب‌ها کرده است مقداری دشوار باشد. ولی بسیاری از کارشناسان و تولیدکنندگان این درب‌ها، کشور ایتالیا را به‌عنوان اولین کشوری می‌دانند.کشوری که درب‌های ضد سرقت را به شکل امروزی و نوین تولید کرد. بعد از کشور ایتالیا کشور هایی مانند ترکیه وارد این صنعت شده اند.امروزه شاهدیم کشور ترکیه پیشرفت چشم‌گیری در این عرصه داشته است.

چطور کشور ترکیه به قطب تولیدی درب ضد سرقت تبدیل شد؟ عوامل متعددی برای پاسخ به این سوال وجود دارد؛ اما مهم‌ترین علل :

  • استفاده از ابزار و تجهیزات مدرن در تولید درب
  • داشتن خلاقیت و مهندسی بروز
  • طراحی‌های بسیار چشم‌گیر و زیبا
  • امنیت بسیار بالای درب‌های تولیدی

به همین دلایل است که امروز بیش از یک‌میلیون نفر در صنعت تولید درب ضد سرقت و صنایع مربوط به آن مشغول به کار هستند.بدون شک کیفیت بالای مواد اولیه، زیبایی و امنیت بالای این درب‌ها که می‌توان گفت از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب درب ضد سرقت است، باعث شد تا ترکیه بتواند سهم عمده‌ای از بازار ایران را در اختیار بگیرد.

در بازارها داخلی علاوه بر کشور ترکیه، محصولات ایرانی و چینی نیز به چشم می‌خورد. در حال حاضر محصولاتی که در بازار به‌عنوان درب ضد سرقت چینی یاد می‌شود، از درب ضد سرقت فقط اسم آن را یدک می‌کشند. محصولات چینی موجود در بازار، کیفیت بسیار پایینی نسبت به همتای ایرانی و ترک خوددارند. ولی با داشتن قیمت پایین توجه کسبه و خریدار را جلب کرده‌اند. متأسفانه این مسئله کیفیت پایین درب را پوشش می‌دهد و مزیت رقابتی خوبی برای چینی‌ها شده است. درب ضد سرقت ارزان ولی بی کیفیت ارمغان شرکت های چینی برای خریداران درب ضد سرقت در ایران می باشد.


محصولات ایرانی درب ضد سرقت

با توجه به استقبال روزافزون مصرف‌کنندگان شرکت‌های ساختمانی، صنعت تولید درب در ایران پیشرفت چشم‌گیری داشته است. درب ضد سرقت ایرانی موجود در بازار داخلی چه از حیث قیمت و چه ازلحاظ کیفیت نسبت به محصول مشابه ترک خود نه‌تنها برابری بلکه برتری نیز دارد؛ جدای این مسائل محصولات مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید می‌شوند که اعتبار جهانی نیز به تولیدات داخلی می‌بخشد.در حال حاضر انواع درب ضد سرقت در بازار موجود می باشد.

نیروی متخصص|درب ضد سرقت

نیروی متخصص : کیفیت محصول

مطمئناً استفاده از کالاهای تولید داخلی علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی در این عرصه می‌تواند موجب جلوگیری خروج ارز از کشور شود. ازدیگرمسائلی که شمارا مجاب می‌کند تا از محصولات ایرانی استفاده کنید، جدا از کیفیت نسبتاً بالای این محصولات و داشتن استاندارد؛ خدمات پس از فروش است. این خدمات را، شرکت‌ها و کارخانه‌های تولید درب به مشتریان ارائه می‌دهند. درنتیجه شما می‌توانید تا سالیان سال از این قابلیت استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنم از اعتبار شرکت تولیدی چشم‌پوشی نکنید. شما می‌توانید درب بی‌کیفیتی خریداری کنید که مدتی محدود کارایی داشته باشد یا محصولی خریداری کنید که عمری از آن بهره ببرید. مثالی می‌زنم: درب abs |ضد آب درب مناسبی برای محیط حمام یا دستشویی است. آیا حاضرید این درب را از شرکت بی‌اعتبار خریداری کنید؟ شرکتی که کمترین دلسوزی نسبت به مشتری ندارد؛ دربی تولید کرده که نه پرسینگ درستی بر روی آن انجام‌شده، نه چسب باکیفیتی استفاده کرده و نه به رزین کافی آغشته شده است. نتیجه آن میشود که شما بعد از مدتی با دربی مواجه خواهید شد،که انحنا دارد و خاصیت ضدآبی را ازدست‌داده و بادکرده است.

راهنمای خرید درب ضد سرقت

safety door|Packing and submit for the project
مراحل پایانی سفارش مشتری

قصد دارم شمارا با ساختار و ویژگی‌های درب ضد سرقت آشنا کنم. از طرفی مهندسان و ساختمان‌سازان محترم باید با تمامی اجزای این درب آشنا باشند. بدون شک در انتخاب هر محصولی ملاک‌های مختلفی مدنظر است. کیفیت، قیمت، طراحی مناسب و کشور سازنده محصول مربوطه، برای شما مهم است. امروز در بازار کشورمان محصولات تولیدی داخل، ترکیه و چین، به چشم می‌خورد که بر اساس کیفیت مواد، ابزارآلات و یراق‌آلات استفاده‌شده در آن، قیمت‌های مختلفی دارند. این را به خاطر داشته باشید هیچ ارزانی بی‌علت نیست. مطمئن باشید قیمت پایین یعنی از قسمتی از کیفیت محصول افت کرده است.شناخت محصول بسیار مهم است.

به‌طورکلی درب ضد سرقت از چند بخش تشکیل‌شده است :

  • لنگه
  • چهارچوب
  • قفل
  • ضمایم دیگر (لولا، دستگیره)

لنگه درب

لایه داخلی آن‌که معمولاً از جنس فولاد است و 1.5 میلی‌متر ضخامت دارد. توجه داشته باشید که در هنگام خرید درب ضد سرقت حتماً باید لایه فولادی در ضخامت درب موجود باشد؛ چراکه در صورت نبود این لایه فولادی بی‌نهایت از استحکام درب کاسته خواهد شد و درواقع دربی که خریداری نموده‌اید اصلاً درب ضد سرقت نیست. و بنابراین استحکام لازم را ندارد و در عمل هم تفاوتی با درب‌های داخلی و قدیمی نخواهد داشت.

لنگه درب ضد سرقت
لنگه درب ضد سرقت

این را بدانید : درب ضد سرقت بدون ورق فولادی مرکزی اعتباری ندارد.شناخت درب ایمنی، مقدم بر خرید است.

بیشتر موارد از یک ورق فولادی سرتاسری استفاده میشود اما این بستگی به شما دارد که برای ایمنی بیشتر بخواهید تعداد این ورق فولادی را به دو عدد برسانید یا نه! خیلی ساده هست؛ در خیلی از موارد، تولیدکنندگانی هستند که حتی از همان یک ورق سرتاسری نیز کم می‌گذارند و دوتکه ورق را در وسط درب جوش می‌دهند.دربی با ظاهر درب ضد سرقت اما استراکچر درب چوبی خواهید داشت.


روکش‌ها

دولایه روکش که روی لایه فولادی قرار می‌گیرد. این روکش‌ها معمولاً از جنس MDF باضخامت‌های مختلف است که با تجهیزات جدید می‌توان طرح‌های مختلفی رابه این روکش‌ها اضافه کرد. بنا به سلیقه شما می‌توان روی روکش، رویه‌ی طبیعی چوب گردو کار شود و زیبایی فوق‌العاده‌ای به نمای درب شما بخشد یا می‌توان بارنگ آمیزی درب بدون روکش طبیعی، محصول قابل قبولی ارائه دهیم. با استفاده از دستگاه CNC می‌توانیم طرح‌های متنوعی روی روکش ایجاد کنیم که این طرح‌ها ازلحاظ بصری و زیبایی مهم هستند. زیبایی حاصله از طرح CNC روی روکش برای درب شما بی‌حدوحصر خواهد بود.

عایق‌ها

مورد دیگری که در ساختار این درب به کار می‌رود استفاده از پشم سنگ یا Rock Wool در بین لایه‌های درب است. از دیگر مواد به‌کاررفته می‌توان یونولیت یا Styrofoam نام برد. از این مواد به‌عنوان عایق صدا، گرما و رطوبت استفاده می‌شود. وجود این عایق‌ها باعث حفظ انرژی در منازل می‌شود و از هدر رفت آن جلوگیری می‌کند؛ از طرفی این عایق‌ها به‌عنوان عایق صدا عمل کرده و مانع ورود صداهای بیرون از منزل به داخل شده و محیط آرامی را برای شما فراهم خواهد کرد.

چهارچوب

مورد بعدی که در درب‌های ضد سرقت بسیار مهم است و می‌بایست موردتوجه قرار گیرد، چهارچوب این درب‌ها هست. حتماً توجه داشته باشید که محل اتصال این چهارچوب به همدیگر استحکام لازم را داشته باشد و به‌صورت درست جوشکاری شده باشد. نحوه جوشکاری بسیار مهم است؛ در چارچوب نقطه‌جوش هیچ جایگاهی ندارد بلکه جوشکاری باید به‌صورت یکپارچه باشد. چارچوب به‌عنوان ستون، وزن درب را تحمل می‌کند و چهارچوب بی‌کیفیت در کوتاه‌مدت باعث انحنا درب و شکسته شدن لولاها میشود. این‌زمانی است که درب شما خوب بسته نمی‌شود.

 چهارچوب‌ها باید قبل از کار، نصب و رنگ‌کاری شده باشد. زنگ آمیزی چهارچوب بسیار مهم است. این رنگ‌آمیزی در کوره و تحت الکترواستاتیک انجام مشود. نتیجه رنگی یکدست، زیبا و مقاوم است؛ مقاومت سه برابری نسبت بهرنگ‌های پایه حلال و معمولی در برابر خش، پوسته‌شدن و مواد شیمیایی. درنتیجه در هر شرایط جوی مقاومت بالایی خواهد داشت.ابعاد درست درب ضد سرقت و ابعاد چهارچوب در نصب و ماندگاری درب تاثیر به سزایی خواهد داشت.

قفل در

از مهم‌ترین مواردی که در تولید درب‌های ضد سرقت حائز اهمیت است، قفل این درب‌ها است؛ چراکه اگر همه‌ی موارد بالا رعایت شده باشد ولی قفل در مناسب نباشد بازهم درب شما امنیت و استحکام لازم را در برابر سارقین نخواهد داشت. ساده بگویم: بهترین و مستحکم‌ترین درب ایمنی بدون قفل استاندارد، چیزی جز ماکت نیست!


قفل کلیدی درب ضد سرقت

قفل درب ضد سرقت

با پیشرفت تکنولوژی این بخش از درب‌های ضد سرقت نیز پیشرفت چشم‌گیری داشته است. به‌طورکلی می‌توان قفل‌های درب ایمنی را به دو بخش تقسیم کرد:

  • قفل‌های کلیدی
  • قفل‌های هوشمند

قفل‌های کلیدی: این قفل‌ها برخلاف قفل درب‌های معمولی که دارای یک‌زبانه و یک مغزی قفل است معمولاً دارای چندین زبانه بوده که در جهات مختلف قفل می‌شوند و از اهرم نمودن اجسامی مانند دیلم برای باز کردن درب جلوگیری می‌کند.

قفل هوشمند: سری جدیدی از قفل‌ها هستند که با پیشرفت فنّاوری به بازار واردشده اند. این نوع قفل ها دارای انواع مختلفی ازجمله اثرانگشتی و کارتی می‌باشند. این قفل‌ها معمولاً نسبت به قفل‌های کلیدی قیمت بیشتری دارند. قاعدتاً با توجه به فنّاوری به‌کاررفته در آن از امنیت بالاتری نیز برخوردار خواهند بود. شما می‌توانید یک سیستم هشدار روی این قفل‌ها نصب کنید که در صورت هرگونه اعمال فشار و اهرم نمودن اجسام، این سیستم فعال‌شده و اخطاری را به تلفن همراه شما ارسال خواهد کرد.

لولاها

یکی دیگر از اجزای تشکیل‌دهنده درب‌های ضد سرقت لولاها هستند. چون این درب‌ها از وزن بسیار بالایی برخوردارند، باید لولاهای استفاده‌شده در این درب‌ها استحکام لازم برای نگهداری آن‌ها بر روی چهارچوب را داشته باشند. معمولاً از سه عدد لولا در درب‌های ضد سرقت استفاده می‌شود.

جهت جلوگیری از اینکه لولا به نقطه‌ضعفی برای این درب‌ها تبدیل نشود، لولاها در قسمت داخل و یا ضخامت درب قرار داده می‌شوند. لولاها به‌منزله مفصل عمل کرده و وزن درب را به چهارچوب منتقل می‌کند؛ تعداد لولا بر اساس وزن درب محاسبه میشود.

دستگیره

Safety door handle
دستگیره درب ضد سرقت

دستگیره‌ها معمولاً بر اساس سلیقه و قیمت مصرف‌کننده تعیین می‌شوند. از دستگیره سلطنتی وعثمانی گرفته تا دستگیره معمولی جزو تقسیم بندی های آن است. جز بحث زیبایی و نمای بصری،کاربرد امنیتی ندارد.اما با این وجود نمیتوان به راحتی از کنار زیبایی که دستگیره به درب ضد سرقت میبخشد،گذشت.دستگیره باید طوری نصب گردد که حتی در صورت شکستن دستگیره راه نفوذی وجود نداشته باشد.به عبارتی دستگیره به داخل ساختار درب راه نداشته باشد تا در صورت شکستن آن،سارق به راحتی نتواند درب را باز کند.

شرکت بین‌المللی راد درب، تولیدکننده انواع درب ساختمانی مفتخر است، پروژه‌های ساختمانی-تجاری شمارا درزمانی به‌مراتب کوتاه‌تر و محصولی باکیفیت‌تر، برعهده‌گرفته و شمارا در پیمودن این مسیر یاری کند. ما نه برای سود، بلکه برای رضایت مشتری تلاش می‌کنیم.

Raad Door International Company

لبخند رضایت شما، سرمایه ماست

راه های ارتباطی:
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شماره موبایل: 09124823903
شماره دفتر مرکزی: 02128426126
فکس: 02189789211
آدرس کانال: raaddoors@
پست الکترونیکی: Info@raadwood.com

مطلب پیشنهادی

Cheap safe door

درب ضد سرقت ارزان | لیست قیمت درب ضد سرقت ارزان در کرج |RaaddooR

خرید اینترنتی درب ضد سرقت ارزان با بهترین کیفیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.