خانه / درب داخلی / درب داخلی ساختمان | خرید عمده درب‌های داخلی | RaaddooR

درب داخلی ساختمان | خرید عمده درب‌های داخلی | RaaddooR

درب اتاق خواب شیشه خور

انواع درب داخلی ساختمان

درب داخلی ساختمان از مهم‌ترین اجزای درونی عمارت است. هر خانه‌ای برای تقسیم‌بندی بین فضاها، به وجود درب نیاز دارد. درب‌ها انواع مختلفی را شامل می‌شوند؛ از درب‌های لابی گرفته تا درب‌های ورودی ضد سرقت و درب‌های داخلی ساختمان؛ اما نکته‌ای که درب‌های داخلی را از دیگر انواع متمایز می‌کند، استفاده این درب در درون عمارت می‌باشد.

Interior door of the building

Interior door of the building

 این موضوع ازلحاظ زیبایی هنری، نوع معماری ساختمان و دکوراسیون مکان بسیار حائز اهمیت است؛ تمامی موارد ذکرشده در طراحی درب، نوع رنگ، نوع چوب و حتی چارچوب آن تأثیرگذار می‌باشد.

درب‌های داخلی ازنظر Basic انواع مختلفی دارند:

  • درب‌های تمام چوب
  • درب‌های HDF
  • درب‌های MDF
  • درب‌های ABS
  • درب‌های لمینت
  • درب‌های هایگلاس

درب‌های تمام چوب

از محبوب‌ترین انواع درب داخلی ساختمان و درب اتاق خواب به شمار می‌آیند و از ساخته‌شدن قاب‌های تونیک، الوار منظم و پاسارهای چوبی تشکیل‌شده‌اند؛ متریال چوب به سبب وجود بافت های بسیار زیبا، منحصربه‌فرد است. قابل‌ذکر است از بین تمام متریال موجود در بازار برای ساخت درب داخلی هنوز هم چوب رتبه اول را داشته و موردپسند سازندگان و خریداران می‌باشد.

Interior door of the building

Interior door of the building

 بهترین مزیت درب‌ تمام چوب، قابلیت رنگ‌پذیری آن‌ها بوده و بنا به سلایق مختلف می‌توان آن را بارنگ دلخواه پوشش داد؛ از مزایای دیگر این متریال به عایق بودن آن در برابر صدا و الکتریسیته می‌توان اشاره کرد؛ اما در کنار این مزایا، معایبی نیز دارد. این درب‌ها هرچند سال به سبب کاهش کیفیت می‌بایست رنگ‌آمیزی و تعمیر شوند؛ از طرفی متریال چوب در مقابل حشرات و رطوبت، ضعف داشته و مقاوم نیست؛ بنابراین برای افزایش طول عمر درب داخلی تمام چوب باید به آن رسیدگی نمود.

درب داخلی HDF

در کنار متریال چوب، مصنوعاتی مانند HDF و MDF نیز برای تولید درب داخلی ساختمان استفاده می‌شوند. در ساخت درب‌های HDF از ورق‌های HDF استفاده می‌شود. درب‌های HDF به ۲ نوع تقسیم می‌شوند؛ این درب‌ها یا به‌طور کامل از چوب و HDF تشکیل‌شده‌اند و یا به‌صورت درب روکش‌دار می‌باشند.

در نوع تمام چوب، درب کاملاً از چوب و ورق HDF ساخته‌شده و فضای خالی در میان درب وجود ندارد و به عبارتی درب تو پر است؛ اما در نوع روکشی، کلاف درب از چوب روس تشکیل می‌شود (مانند قاب عکس)؛ سپس بر روی این کلاف مستطیل شکل، روکش اچ دی اف باضخامت متغیر قرار می‌دهند. فضای خالی میان درب را نیز توسط شبکه‌بندی چوبی یا شبکه‌بندی مقوایی (هانیکوم) پر می‌کنند. البته پر کردن این فضا تنها به خاطر افزایش مقاومت و استحکام درب می‌باشد تا در مقابل ضربات شکننده و ضعیف نباشند. لازم به ذکر است تولیدکننده درب داخلی ساختمان برحسب سفارش مشتری، ممکن است، از یونولیت و پشم سنگ نیز برای پر کردن فضای خالی بهره ببرد؛ این مواد به‌مراتب عایق بهتری برای انرژی و صدا می‌باشند.

 درب‌های HDF بیشتر برای فضای داخلی استفاده می‌شود؛ بااین‌وجود برای استفاده به‌عنوان درب ورودی، می‌بایست ضخامت ورق HDF بیشتر شود تا مقاومت آن افزایش پیدا کند. این افزایش ضخامت در طرح‌بندی توسط CNC نیز مفید بوده و با افزایش عمق CNC، زیبایی کار افزایش می‌یابد. این درب غیر از سرویس بهداشتی و حمام، برای تمامی مکان‌ها کاربرد دارد؛ چراکه به‌مرورزمان در اثر رطوبت، بافت HDF از بین رفته و حتی استفاده از ورق‌های گالوانیزه در قسمت پایینی درب نیز مشکلی را حل نکرده و تنها پوسیدگی مخفی خواهد شد.

بیشتر بدانید : درب ضد سرقت ایرانی

Interior door of the building

درب داخلی سفید طلایی

درب داخلی MDF

نوع دیگر از مصنوعات چوبی به‌کاررفته در ساختار درب داخلی ساختمان، ورق MDF می‌باشد. استحکام MDF از HDF بالاتر بوده ولی به نسبت سنگین‌تر است. استفاده از درب‌های ام دی اف زیبایی عمارت را دوچندان می‌کند. بسته به نوع روکش روی ورق Mdf درب‌ها متفاوت خواهند بود. روکش‌های PVC، روکش ملچ و لمینت انواعی از این موارد هستند. روکش‌ها در زیر دستگاه پرس و بعد از اضافه کردن چسب بین ورق و روکش، به MDF الصاق می‌شوند. درب‌های ام دی اف نیز مانند HDF دو نوع دارند که در مطلب قبل توضیح داده شد (ساخت درب‌های MDF نیز همانند HDF می‌باشد).

درب‌های لمینت یا ملامینه (HPL)

این درب‌ها با الصاق روکش لمینت بر روی ورق HDF یا MDF ساخته می‌شوند؛ روکش‌های لمینت تنوع رنگی بالایی دارند و در برابر خط و خش مقاوم می‌باشند. درب‌های لمینت برای دکوراسیون‌های مدرن تولید و به درب‌های HPL نیز معروف است.

HPL ورقه‌ای می‌باشد که از چندین لایه الیاف آغشته به رزین (این لایه‌ها تحت گرما و فشار به یکدیگر می‌چسبند) تشکیل‌شده است. درواقع در سطح روکش HPL، کاغذ تزیینی و در لایه پایین‌تر از کاغذ آغشته به رزین‌های آمینو پلاستیک مانند ملامین نرمآلدئید قرار می دهند؛ به همین دلیل این لایه برای چسبیدن به ورق MDF به چسب نیاز ندارد.

 درب‌های ملامینه یا HPL به سبب وجود روکش ملامینه به رنگ احتیاجی ندارند و رنگین روکش نسبت به PVC مات است. درب ملامینه نسبت به HDF و MDF کم‌هزینه‌تر می‌باشند؛ زیرابه سبب روکش ملامینه، دیگر نیازی به رنگ ندارد و کسر قیمت رنگ سبب ارزان شدن این درب می‌شود. درب ملامینه نسبت به انواع دیگر درب داخلی ساختمان با سرعت بیشتری تولید می‌شود که این موضوع برای پروژه‌های عمده، بیشتر مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

مزایای درب ملامینه:

  • مقاومت در برابر آب
  • سهولت شستشو، استحکام
  • بهداشتی بودن
  • خراش ناپذیری

درب‌های هایگلاس

Interior door of the building

درب داخلی ساختمان

این مدل درب‌ها برای محیط‌های مدرن طراحی و ساخته می‌شوند. این دسته از درب داخلی ساختمان، به علت مقاومت پایین در برابر خط و خش و عمر کم، به‌اندازه دیگر انواع مورد استقبال قرار نگرفته‌اند.از فناوری هایگلس علاوه بر درب داخلی در درب ضد سرقت ایرانی نیز استفاده می شود که زیبای بصری درب را چشم گیر می کند.

درب‌های ABS

درب‌های ABS یا درب‌های ضد آب، نمونه دیگر از درب داخلی ساختمان می‌باشند. این درب‌ها به سبب پوشش و بدنه ضد آب خود، برای محیط‌های مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی استفاده می‌شوند.

ساخت درب‌های ضد آب شامل چند مرحله است. کلاف درب متشکل از چوب روسی ساخته می‌شود؛ سپس شبکه‌بندی چوبی یا هانیکوم در قسمت سنترال انجام‌شده و ورق‌های MDF بر روی مجموعه متصل می‌شوند. در این مرحله که مهم‌ترین مرحله ساخت است، روکش ABS با قطر 1.2 میلی‌متر بر روی درب پرس شده و تمامی قسمت‌های درب با استفاده از ورق‌های ABS و رزین وکیوم می‌شود. وجود این لایه در ضد آب بودن درب نقش دارد؛ اما بهترین نوع درب ABS مدل ساده می‌باشد؛ چراکه به سبب نبود طرح برجسته، به ورقه ABS زیرین صدمه نرسیده و درب حالت وکیوم خود را حفظ می‌کند.

قیمت درب داخلی ساختمان

حال که با انواع درب داخلی ساختمان آشنا شدید، می‌بایست از قیمت این درب ها نیز مطلع شوید. قیمت هر درب به کیفیت متریال و نحوه ساخت آن برمی‌گردد؛ برای مثال قیمت دربی با ورق MDF به‌مراتب گران‌تر از دربی با ورق HDF خواهد بود. این تفاوت‌ها در نحوه قیمت‌گذاری درب مؤثر هستند. برای اطلاع از قیمت درب داخلی باید به مراکز و نمایندگی‌های تولیدکنندگان معتبر مراجعه و با مشاهده لیست قیمت از هزینه پرداختی آن‌ها مطلع شوید؛ اما بهترین روش مراجعه به سایت‌های تولیدکنندگان و ارتباط مستقیم با آنان می‌باشد.

بیشتر بدانید : درب ورودی ساختمان

قطب تولید درب داخلی

Interior door of the building

درب داخلی سفید

تولید درب داخلی و انواع درب ضد سرقت در سراسر کشور انجام می‌پذیرد، اما تولیدکنندگان معدودی بر اساس استانداردهای تولید، درب‌های ساختمانی را می‌سازند؛ بااین‌وجود تمرکز واحدهای تولیدی در شهرهای صنعتی بیشتر از دیگر مناطق بوده و این مکان‌ها را به قطب تولید درب‌های داخلی مبدل ساخته است. لازم به ذکر است عمده سازان برای کاهش هزینه پرداختی بهتر است با مراجعه به این مراکز و ارتباط مستقیم با تولیدکننده، درب‌های پروژه خود را سفارش دهند.

فروش عمده درب داخلی ساختمان

پروژه‌های بزرگ برخلاف آپارتمان‌های کوچک نیازمندی‌های بزرگ‌تری دارند. درب‌های پروژه‌های بزرگ نیز می‌بایست به‌صورت عمده سفارش داده و ساخته شوند. تولیدکنندگان بزرگی مانند شرکت RaaddooR باسابقه طولانی در همکاری با عمده سازان، سال‌های متمادی را با انجام پروژه‌های بزرگ سپری کرده‌اند. فروش انواع درب‌های ساختمانی به‌صورت عمده از خدمات شرکت ما به مشتریان عمده ساز می‌باشد.

کلام آخر

شرکت بین‌المللی RaaddooR تولیدکننده انواع درب تجاری-مسکونی واداری مفتخر است تا پروژه‌های ساختمانی شما عزیزان را عهده‌دار شود. برای اطلاعات بیشتر و آگاهی از لیست خدمات و قیمت‌ها با مدیریت واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

Raad Door International Company
Raad Door International Company
راه های ارتباطی:
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شماره موبایل: 09124823903
شماره دفتر مرکزی: 02128426126
فکس: 02189789211
آدرس کانال: raaddoors@
پست الکترونیکی: Info@raadwood.com

مطلب پیشنهادی

All wood door

درب تمام چوب |خریدوفروش عمده درب تمام چوب| RaaddooR

خرید درب تمام چوب با قیمت ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.