خانه / درب داخلی / درب اتاق‌خواب|فروش انواع درب ساختمان|RaadDooR
Bedroom door
Bedroom Door Types

درب اتاق‌خواب|فروش انواع درب ساختمان|RaadDooR

درب اتاق‌خواب و تأثیر بر زیبایی بصری

درب اتاق‌خواب برخلاف درب ضد سرقت از زمان‌های دور برای همه اهمیت ویژه‌ای داشته است. شما اگر به معماری خانه‌های قدیمی رجوع کنید، یا اگر سفری به خارج داشته‌اید و از اماکن تاریخی و قلعه‌ها در کشورهای مختلف دیدن کرده باشید، می‌بینید که درب‌ها بالأخص درب اتاق‌خواب از زیبایی بصری خاصی برخوردار است؛ درب اتاق‌خواب در عین زیبایی و استحکام مناسب بر اساس فرهنگ و اقلیم آن مناطق ساخته‌شده است.

Bedroom door
Bedroom Door Types

 انسان امروز شاید ازلحاظ علم و فنّاوری پیشرفت شگرفی داشته است، اما مطمئناً بعضی از نیازها هیچ‌گاه در این انسان کهنه نخواهد شد که یکی از این نیازها، نیاز به زیبایی است. درب اتاق‌خواب از این لحاظ که اتاق و حریم فرد را از محیط دیگر افراد خانواده جدا می‌کند بسیار مهم است.اگر شما طراح دکوراسیون خانه باشید، مطمئناً برای طراحی زیباتر درون منزل خود به درب اتاق‌خواب توجه ویژه‌ای خواهید کرد؛ چراکه انتخاب درست رنگ، طرح و به‌طورکلی درب داخلی مناسب، زیبایی خانه شمارا دوچندان خواهد کرد. درب ضد سرقت لوکس نیز با توجه به همین زیبایی طلبی تولید شد.

 در این مطلب قصد داریم شمارا با صفرتا صد درب اتاق‌خواب، انواع و متر یال‌های آن آشنا کرده و به شما که می‌خواهید برای پروژه خود درب انتخاب نمایید، مشاوره بدهیم تا بر اساس سلیقه‌ی خود، دربی زیبا، متناسب با طرح پروژه و قیمت مناسب خریداری کنید.

بیشتر بدانید : فروش عمده درب های ضد سرقت با تخفیف ویژه

ساختار درب اتاق‌خواب

در متن قبل راجع به جایگاه درب اتاق‌خواب و اهمیت این درب‌ها در زیبایی داخلی ساختمان ما، صحبت کردیم. حال می‌خواهیم درباره‌ی انواع درب داخلی، نحوه‌ی تولید و متریال اولیه آن‌ها ادامه بدهیم؛ شما در ادامه، در عین شناخت کامل این درب‌ها و مواد سازنده آن قادر خواهید بود دربی خوب، بادوام و زیبا برای منزل خود انتخاب کنید.ابعاد این درب ها با ابعاد درب ضد سرقت متفاوت بوده و نمی توان این دورا یکسان دانست.

به‌طورکلی ساختار همه درب‌ها شامل موارد زیر است و این سه مورد، شاکله‌ی یک درب اتاق‌خواب را تشکیل می‌دهند.

  • چهارچوب درب اتاق خواب
  • لنگه درب
  • قفل و دستگیره

چهار چوب درب اتاق خواب

چهارچوب درب اتاق خوب به دو نوع فلزی و چوبی تقسیم می‌شود. چهارچوب فلزی به علت ماندگاری و دوام با بیشتر موردپسند است؛ این نوع خود به 3 دسته چهارچوب فرانسوی، ساده و روکش با mdf تقسیم می‌شوند. ضخامت این چهارچوب با توجه به شرایط و هزینه‌ای در نظر دارید متفاوت است اما ابعاد کف 14cm، برای درب داخلی استاندارد است.

درعین‌حال، چهارچوب چوبی ارزان و ساده‌ترین شکل چهارچوب است؛ در کنار زیبایی بصری، معایبی نیز دارد، ازجمله اینکه باگذشت زمان دچار خردگی و ترک می‌شود و به‌تدریج استحکام چهارچوب کاهش پیدا می‌کند. برای کاهش این روند، بر روی چهارچوب چوبی یک روکش فولادی، فایبرگلاس، آلومینیومی و حتی از رزین استفاده میشود. بهتر است برای درب داخلی از چهارچوب چوبی و برای درب ورودی از چهارچوب فلزی استفاده کنیم؛ چراکه دوام و قوام بیشتری خواهد داشت.

لنگه درب

Bedroom door

لنگه درب اتاق‌خواب مهم‌ترین بخش آن است؛ آنچه شما می‌بینید و انتخاب می‌کنید، همین بخش از درب است و همانند درب ضد سرقت لنگه درب است که جلوه و نما به خانه میدهد.در قسمت انواع درب اتاق‌خواب به صورت کلی توضیح داده خواهد شد.

یراق‌آلات

قفل‌های درب اتاق‌خواب معمولاً از 2 نظر باید بررسی شوند. امنیت محدود اتاق شما که اهمیت چندانی ندارد و مورد دوم ازنظر زیبایی آن است؛ چراکه این بخش از درب اتاق‌خواب، در طراحی دکوراسیون داخلی و زیبایی بصری بسیار مهم خواهد بود. دستگیره درب داخلی نیز باید جلوه بصری زیبا و متناسب با درب و محیط شما داشته باشد.

شناخت مواد اولیه

قبل از پرداختن به انواع درب اتاق‌خواب، بهتر است به بعضی از محصولات چوبی که تولید صنعتگران در دنیای امروز است و در تولید درب داخلی و درب‌های اتاق‌خواب کاربرد دارد، بپردازیم. چراکه لازمه‌ی فهمیدن آنچه در بخش بعدی خدمتتان عرض خواهیم کرد این مفاهیم خواهد بود.

 خمیر چوب یا Pulp Wood

برای پرداختن به این موضوع باید در ساختار سلول‌های چوب ریز شد. ماهیت چوب و دیگر مواد گیاهی به شکلی است که این مواد شامل سه عنصر اصلی می‌باشند.

  • فیبرهای سلولوزی که موردنیاز برای تهیه خمیر چوب و کاغذسازی است
  •  پلیمر سه‌بعدی به نام لیگنین که این پلیمر درواقع الیاف سلولوزی را به هم متصل می‌کند
  • همی سلولوز

در فرآیند تولید خمیر چوب، هدف اصلی از بین بردن پیوند های همی سلولز و لیگنین با فیبرهای سلولز است تا آنچه باقی می‌ماند الیاف سلولزی باشد. این کار به‌ وسیله‌ی روش‌های شیمیایی و مکانیکی انجام می‌شود؛ آنچه در آخر باقی می‌ماند رد سفیدرنگی است که با مخلوط شدن در آب تشکیل خمیر چوب را می‌دهد.

نئوپان

نئوپان نام یک از فراورده‌های چوبی است که از تراشه‌های چوبی یا خرده چوب‌ها، به همراه چسب‌های مصنوعی زیر دستگاه‌های مخصوص فشرده و پرس می‌شود و تشکیل نئوپان را می‌دهد. نئوپان به دلیل استحکام پایین آن و معایب دیگر، خیلی در تولید درب اتاق‌خواب کاربرد ندارد

فیبر

فیبر به دلیل روش تهیه آن و مزایای دیگر در تولید درب اتاق‌خواب، بسیار کاربرد دارد. در متن بالا گفته شد که نئوپان از تکه‌های ریز چوب یا خاک‌اره زیر فشار و پرس ساخته می‌شود؛ اما فیبر از خمیر چوب به‌اضافه تکه‌های ریز که پس از ترکیب به زیر دستگاه پرس می‌رود و غالباً در قطر 2 میلی‌متر ساخته می‌شود.

Mdf

یکی از اجزای ساختاری درب اتاق‌خواب که شما در موقع خرید درب‌های داخلی نام آن را خواهید شنید، MDF است که درواقع خلاصه‌شده Medium-density fibreboard است که به آن تخته فیبر با چگالی متوسط می‌گویند. Mdf از محصولات بسیار پرکاربرد در صنعت تولید محصولات خانگی مانند کابینت و دیگر فرآورده‌های چوبی آشپزخانه است.Mdf ترکیبی از چوب سخت و چوب نرم یا خمیر چوب است که تحت‌فشار و گرما به همراه رزین های مصنوعی به هم فشرده می شوند و تخته Mdf را تشکیل می دهند؛در ساخت انواع درب ضد سرقت از ورق های Mdf استفاده می شود.

HDF

یا تخته فیبر با چگالی بالا، خلاصه High Density Fiberboard است. تولید این محصول که یک متریال بسیار پرطرفدار در ساخت درب اتاق‌خواب است، بسیار شبیه به MDF است با این تفاوت که ترکیب مقدار رزین مصنوعی و فشار و دمای استفاده‌شده در HDF بالاتر از MDF است و به همان نسبت مقاومت آن نیز بالاتر خواهد بود. چگالی HDF چیزی در حدود 800 تا 1060 کیلوگرم بر مترمکعب خواهد بود.

حال که با تمام مفاهیم پایه و انواع متریال پرکاربرد در تولید درب داخلی آشنا شدیم، می‌توانیم راحت‌تر به موضوع اصلی بپردازیم و شما مطمئناً دید بهتری برای انتخاب یک درب مناسب برای خودخواهید داشت.

بیشتر بدانید : قیمت دربهای ضد سرقت

انواع درب اتاق‌خواب

درب تمام چوب

این نوع از درب اتاق‌خواب که در اصطلاح به درب تمام چوب معروف است، نسبتاً قدمت بالاتری دارد و معمولاً به دلیل وزن بالا و از همه مهم‌تر قیمت بیشتر نسبت به انواع دیگر درب‌های داخلی، از استقبال کمتری برخوردار بوده و مراقبت و نگهداری بیشتری نیاز دارند.

درب HDF

Bedroom Door
HDF DOORS

این درب‌ها از یک کلاف چوبی به شکل مستطیل که از 2 عدد چوب به‌صورت افقی و 2 عدد چوب به‌صورت عمودی، تشکیل یک کلاف را می‌دهند،شکل گرفته است؛ برای استحکام این قسمت از درب اتاق‌خواب می‌توان یک چوب افقی به قسمت میانی کلاف افزود که مقاومت و دوام آن را بالا ببرد. 2 عدد روکش HDF در طرح و رنگ‌های مختلف، با رزین‌های مخصوص که توسط دستگاه پرس تحت فشار و گرما قرار گرفته اند، روی این کلاف سوار می‌شوند.

باید توجه داشت که فضای داخلی بین 2 روکش با متریال مخصوصی مانند Honeycomb یا شبکه‌های چوبی پر می‌شود؛ هانی کام، شبکه‌ای مانند لانه زنبور از جنس مقوا یا کارتن است که در فضای میان دو روکش از آن استفاده می‌شود به‌جای این هانی کام‌ها می‌توان از شبکه‌ی چوبی که نسبت به هانی کامل مقاوم‌تر است، در ساختار درب اتاق‌خواب استفاده کرد؛ ولی قیمت تمام‌شده این محصول بیشتر از درب‌هایی خواهد بود که از هانی کام در آن استفاده می‌شود.شما اگر به کارخانه تولید درب ضد سرقت مراجعه کنید به طور کامل این مواد را در این کارخانه ها مشاهده خواهید کرد.

گاهی مواقع تولیدکنندگان برای این‌که درب اتاق‌خواب، عایق گرما و صدا باشد و محیط امن و آرامش بخشی برای شما فراهم کند، از یونولیت و پشم سنگ در بین 2 روکش درب، استفاده می‌کنند.

بیشتر بدانید : درب ضد سرقت ارزان

درب اتاق‌خواب HPL

Bedroom door
Melamine Door

HPL یا High pressure laminate که به‌اختصار HPL می‌گویند؛ ورقه‌ای است که از چندلایه الیاف کاغذ مانند ساخته‌شده که این الیاف به رزین‌های مخصوصی آغشته هستند که در گرما و فشار بالا عمل کرده و باعث چسبیدن این الیاف به همدیگر می‌شوند خب شاید بپرسید این HPL چه حسنی خواهد داشت؟ فرآیند و متریال استفاده‌شده در Hpl باعث می‌شود که این روکش در مقابل آب و بخار و رطوبت مقاوم باشد و نیز در مقابل ترک‌خوردگی نسبت به درب‌های دیگر تحمل بیشتری خواهد داشت پس شاید انتخاب مناسبی برای درب‌های سرویس بهداشتی به شمار می‌روند در کل این ورقه‌های ملامینه روی تخته فیبری از جنس HDF سوار می‌شوند

درب ضد آب یا ABS

درب ABS یا Acrylonitrile butadiene styrene که به درب‌های داخلی ضد آب معروف هستند.ABS درواقع یک پلاستیک است که به‌عنوان روکش در درب استفاده می‌شود؛ امکان رنگ کردن ABS نیز وجود دارد، چون این درب‌ها ضد آب هستند گزینه مناسبی برای محل‌هایی مانند حمام و سرویس‌های بهداشتی خواهند بود.

مراحل ساختن درب‌های ABS به این‌گونه است که ابتدا کلاف این درب‌ها در اندازه‌های مورد دلخواه تهیه می‌شوند؛ سپس روی کلاف آماده‌شده ورقه نئوپان پرس شده، سپس رویه ورقه نئوپان با رزین مخصوصی آغشته شده و ورقه ABS تحت‌فشار و گرما به آن پرس می‌گردد؛ طرح برجسته این درب‌ها محدود است و نمی‌توان از دستگاه CNC در طرح دادن به آن استفاده کرد.

کلام آخر

 شرکت بین‌المللی RaadDarb تولیدکننده انواع درب ساختمان‌های تجاری_مسکونی مفتخر است، پروژه شمارا عهده‌دار شود. در صورت اطلاع از شرایط و لیست قیمت‌ها با واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

آرزوی ما، لبخند رضایت شماست.

Raad Door International Company
Raad Door International Company

راه های ارتباطی:
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شماره موبایل: 09124823903
شماره دفتر مرکزی: 02128426126
فکس: 02189789211
آدرس کانال: raaddoors@
پست الکترونیکی: Info@raadwood.com

مطلب پیشنهادی

All wood door

درب تمام چوب |خریدوفروش عمده درب تمام چوب| RaaddooR

خرید درب تمام چوب با قیمت ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.